Polinukleotydy to wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej stymulatory tkankowe, czyli preparaty służące do zabiegów przeciwstarzeniowych. Polinukleotydy są naturalnym elementem ludzkiego organizmu, dlatego doskonale się z nim łączą. Dzięki temu zapewniają odmłodzenie skóry nie tylko na poziomie estetycznym – czego spektakularne efekty można zauważyć gołym okiem – ale działają pobudzająco na poziomie komórkowym, stymulując tkanki do zdrowej regeneracji.
Jak polinukleotydy działają na skórę?
Polinukleotydy stymulują pracę komórek skóry. Pobudzenie kolagenu i elastyny sprawia, że tkanki organizmu rozpoczynają naturalny proces regeneracji. Działanie stymulatorów tkankowych nie polega więc na doraźnym wypełnieniu ubytków tkanek, a na dogłębnej rewitalizacji ich struktury. Takie działanie sprawia, że efekty działania polinukleotydów nie tylko wyglądają bardzo naturalnie, ale utrzymują się dłużej niż popularne wypełniacze.
Kiedy stosować polinukleotydy?
Polinukleotydy stosuje się między innymi w przypadkach:
- utraty jędrności i elastyczności skóry,
- przeciwdziałania procesom starzenia,
- utraty nawilżenia skóry,
- występowania zmarszczek.
Co więcej, zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów mogą być wykonywane niezależnie od wieku skóry, jako element profilaktyki.
Do jakich zabiegów wykorzystuje się polinukleotydy?
Stymulatory tkankowe wykorzystywane są przede wszystkim w mezoterapii, mającej zniwelować oznaki starzenia się skóry. Do zabiegów opartych na działaniu polinukleotydów należą:
- Lumi Eyes – niweluje zmarszczki wokół oczu, nawilża, wzmacnia skórę i wyrównuje jej koloryt,
- Nukleofil Soft – poprawia sprężystość skóry twarzy i odmładza jej wygląd,
- Twac Eyes – niweluje cienie i zmarszczki wokół oczu, wygładza i nawilża skórę.
Produkty niezbędne do wykonania zabiegów dostępne są wyłącznie w profesjonalnych hurtowniach kosmetycznych. Preparaty te przeznaczone są tylko do wykorzystywania przez fachowych kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej.