Roller do mezoterapii
Roller do mezoterapii jest alternatywą dla zabiegu mezoterapii igłowej. To urządzenie pozwala na wykonanie mezoterapii mikroigłowej i wprowadzeniu pod skórę profesjonalnych kosmetyków, przynoszących natychmiastowy efekt. Roller to rolka z igłami tytanowymi, które wykonują na skórze mikronakłucia, przez które może wniknąć preparat do mezoterapii.
Zabieg przeprowadzony przy pomocy rollera jest bezpieczny, skuteczny, nieinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pomaga w nawilżeniu, odmłodzeniu i ujędrnieniu skóry. Alternatywę dla zabiegu stanowi np. urządzenie Perfoskin Device, czyli jednorazowy, sterylny roller do mezoterapii twarzy, dekoltu, brzucha i pośladków.
Derma Roller
Derma Roller to urządzenie do przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej, które składa się z wałka i cienkich, tytanowych igieł. Zazwyczaj mają one długość od 0,3 mm do 1,5 mm. Zależnie od doboru igieł, derma roller oddziałuje na inne warstwy skóry. Igły mające 0,75 mm długości złuszczają naskórek i pobudzają mikrokrążenie, a mające 1 mm likwidują przebarwienia i pobudzają fibroblasty do produkcji elastyczny. Urządzenia z igłami o długości od 0,25 mm do 0,5 mm można stosować również w domu, jednak należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa.
Czy roller można stosować samodzielnie?
Pierwszy zabieg z wykorzystaniem rollera warto wykonać w gabinecie kosmetycznym. Doświadczony kosmetolog przeprowadzi zabieg, oceni stan skóry i da wskazówki, jaki roller wybrać i jak wykonywać zabieg w warunkach domowych. Dobierze także odpowiednią ampułkę do mezoterapii, która będzie odpowiadała potrzebom skóry. Po zabiegu z wykorzystaniem rollera ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry – warto posłuchać rad specjalisty i zaopatrzyć się w kosmetyki profesjonalne, podtrzymujące efekt zabiegu.
Kosmetyki do rollera
Kosmetyki do rollera powinny zostać dobrane w gabinecie kosmetycznym przez kosmetologa. Zależnie od obszaru wykonywania zabiegu, może być to m.in. bursztynian sodu, kolagen, witamina C lub E bądź w przypadku pielęgnacji patii takich jak brzuch, uda, czy pośladki także kofeina i l-karnityna. Do cery problematycznej często stosuje się również specjalnie dobrane, skoncentrowane ampułki do mezoterapii mikroigłowej, które mogą zawierać substancje mające działanie rozjaśniające, oczyszczające, wygładzające lub nawilżające, np. kwas hialuronowy nieusieciowiony.