Redermalizacja skóry to zabieg profilaktyczny stosowany w walce ze starzeniem się skóry, ale może być też wykonywany w celu wygładzania zmarszczek i odnowy skóry. Jest w pełni bezpieczny i stanowi świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Trwa zazwyczaj od 15 do 20 minut, a efektami można cieszyć się od razu po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Redermalizacja stosowana jest zazwyczaj na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie i ramiona. Jak przebiega tego typu zabieg, jakim preparatem jest wykonywanym i jakie daje efekty?
Jak wykonuje się redermalizację skóry?
Zabieg redermalizacji skóry przeprowadzany jest metodą mezoterapii za pomocą iniekcji. Jest praktycznie bezbolesny, jednak w razie potrzeby można zastosować podczas niego krem znieczulający. Do zabiegu wykorzystuje się preparaty na bazie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego, np. produkty Xela Rederm. Bursztynian sodu to jedna z niewielu substancji wpływająca na procesy metaboliczne w skórze. Pomaga w syntezie podstawowych struktur białkowych, m.in. kolagenu i elastyny, stymuluje mikrokrążenie i poprawia oddychanie komórkowe skóry. Dla utrzymania sprężystości skóry, zabieg warto powtarzać co kilka miesięcy.
Jakie efekty daje redermalizacja skóry?
Najważniejsze efekty, jakie można uzyskać, wykonując redermalizację skóry, to:
- zmniejszenie głębokości zmarszczek,
- regulacja oddychania skóry,
- rozjaśnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu,
- usunięcie przebarwień,
- intensywne nawilżenie,
- wzrost ochrony skóry przed uszkodzeniami,
- zapobieganie powstawaniu wolnych rodników.
Ze względu na możliwość uzyskania wielu efektów i poprawę ogólnej kondycji skóry, zabieg polecany jest nie tylko osobom, którym zależy na redukcji oznak starzenia, ale też borykającym się z problemem cieni pod oczami i trądzikiem.
Co to jest Redermalizacja?
Czym jest redermalizacja? Redermalizacja to innowacyjna metoda przeciwdziałająca starzeniu skóry. Metoda redermalizacji skóry działa odnawiająco. W jaki sposób? Jak działa redermalizacja skóry? Polega ona na regulacji procesów występujących w komórkach naszej skóry. Dzięki podaniu odpowiednich preparatów do redermalizacji możemy liczyć na zniwelowanie powstawania wolnych rodników. Zabieg polegający na redemalizacji pozwala też nawodnić skórę. Gdzie stosuje się redermalizację? Można stosować ją:
- pod oczy
- na dłonie
- na szyję i dekolt
- na twarz
Wskazania do redermalizacji
Jakie są wskazania do redermalizacji skóry? Do głównych wskazań możemy zaliczyć:
- Zniszczenia skóry po promieniowaniu UV
- Zniszczenia skóry po długotrwałym paleniu papierosów
- Blizny
- Przebarwienia
- Zauważalne starzenie się skóry
- Zmarszczki na czole I policzkach
- Zmarszczki okołowargowe
- Opadająca powieka
- Opadające brwi
- Worki pod oczami
- Kurze łapki
Efekty redermalizacji
Jakich efektów redermalizacji możesz się spodziewać? Do efektów redermalizacji zaliczamy:
- znacznie poprawioną strukturę skóry naszej twarzy
- nawilżenie twarzy
- zwiększenie elastyczności skóry
- zauważalny lifting twarzy
Przebieg zabiegu redermalizacji
Jak wygląda i na czym polega zabieg redermalizacji? Zabieg redermalizacji polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane obszary. Przed redermalizacją należy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Sam zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu i dezynfekcji skóry, a następnie wykonaniu serii wkłuć, jak podczas mezoterapii.
Po zabiegu redermalizacji
Jak długo po zabiegu redermalizacji trwa rekonwalescencja? Zazwyczaj po redermalizacji osoba poddana zabiegowi dochodzi do siebie po 2-3 dniach.
Przeciwwskazania do redermalizacji
Czy redermalizację może wykonać każdy? Kto powinien unikać tego zabiegu? Do przeciwwskazań redermalizacji skóry zaliczamy między innymi:
- Trądzik
- Opryszczka
- Zapalenie skóry
- Skłonność do blizn przerostowych
- Ciąża