
Redermalizacja skóry to zabieg profilaktyczny stosowany w walce ze starzeniem się skóry, ale może być też wykonywany w celu wygładzania zmarszczek i odnowy skóry. Jest w pełni bezpieczny i stanowi świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Trwa zazwyczaj od 15 do 20 minut, a efektami można cieszyć się od razu po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Redermalizacja stosowana jest zazwyczaj na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie i ramiona. Jak przebiega tego typu zabieg, jakim preparatem jest wykonywanym i jakie daje efekty?
Jak wykonuje się redermalizację skóry?
Zabieg redermalizacji skóry przeprowadzany jest metodą mezoterapii za pomocą iniekcji. Jest praktycznie bezbolesny, jednak w razie potrzeby można zastosować podczas niego krem znieczulający. Do zabiegu wykorzystuje się preparaty na bazie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego, np. produkty Xela Rederm. Bursztynian sodu to jedna z niewielu substancji wpływająca na procesy metaboliczne w skórze. Pomaga w syntezie podstawowych struktur białkowych, m.in. kolagenu i elastyny, stymuluje mikrokrążenie i poprawia oddychanie komórkowe skóry. Dla utrzymania sprężystości skóry, zabieg warto powtarzać co kilka miesięcy.
Jakie efekty daje redermalizacja skóry?
Najważniejsze efekty, jakie można uzyskać, wykonując redermalizację skóry, to:
- zmniejszenie głębokości zmarszczek,
- regulacja oddychania skóry,
- rozjaśnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu,
- usunięcie przebarwień,
- intensywne nawilżenie,
- wzrost ochrony skóry przed uszkodzeniami,
- zapobieganie powstawaniu wolnych rodników.
Ze względu na możliwość uzyskania wielu efektów i poprawę ogólnej kondycji skóry, zabieg polecany jest nie tylko osobom, którym zależy na redukcji oznak starzenia, ale też borykającym się z problemem cieni pod oczami i trądzikiem.