Co wyróżnia profesjonalne kosmetyki?

Co wyróżnia profesjonalne kosmetyki?

Coraz częściej w sieciowych, popularnych drogeriach możemy spotkać kosmetyki, które dotychczas jedynie widywaliśmy podczas wizyty u kosmetyczki, fryzjera czy w gabinecie medycyny estetycznej. Co więcej, hurtownie kosmetyków oferują je także klientom detalicznym. Warto po nie sięgnąć, ze względu na ich skuteczność, jednak zanim je zastosujemy, sprawdźmy, na czym polega różnica między nimi, a zwykłymi kosmetykami.

Cena

Pierwszym, co rzuca się w oczy w przypadku kosmetyków profesjonalnych jest ich cena. Marki używane przez profesjonalistów, takie jak na przykład specjalne linie szamponów czy maseczki, stosowne w gabinetach kosmetycznych, są po prostu dużo droższe. Jeśli jednak zależy nam na zakupie właśnie tego rodzaju kosmetyków, skorzystajmy z oferty internetowej hurtowni kosmetycznej, gdzie kosmetyki profesjonalne są dużo tańsze.

Skład

Nie trzeba zbyt długo wczytywać się w naklejkę na opakowaniu, aby zauważyć, że skład kosmetyków profesjonalnych jest dużo bogatszy, niż tych powszechnie dostępnych.

Przede wszystkim są bardziej skondensowane i bogatsze w aktywne substancje. Co więcej, w większym stopniu składają się z substancji naturalnych, dzięki czemu nie podrażniają skóry, podczas gdy te ogólnodostępne charakteryzować się będą większą ilość parabenów i składników konserwujących.

Z obecnością w kosmetykach profesjonalnych większej ilości substancji naturalnych łączy się również ich krótsza data ważności, na którą warto zwrócić uwagę. Kosmetyki profesjonalne, ze względu na to, że używane są na przykład w gabinetach kosmetycznych, mają krótki okres przydatności; ich producenci zdają sobie bowiem sprawę, że zostaną szybko zużyte.

Skuteczność

Z obecnością substancji aktywnych w kosmetykach profesjonalnych łączy się ich ponadprzeciętna skuteczność, którą widać już po kilku zastosowaniach. Pamiętajmy jednak, że właśnie ze względu na ich szybsze i skuteczniejsze działanie, ich aplikacja znacznie się różni od aplikacji kosmetyków drogeryjnych. Kosmetyki profesjonalne to w końcu także kosmetyki dedykowane konkretnym rodzajom skóry.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium