Higiena w salonie kosmetycznym to podstawa

Higiena w salonie kosmetycznym to podstawa

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym dbamy o swój wygląd. Profesjonalne zabiegi oraz kosmetyki mają niezwykle pozytywny wpływ na kondycję naszej skóry, a dodatkowo wizyta u kosmetyczki jest bardzo odprężająca. Jednak, aby salon kosmetyczny był bezpieczny dla klientów oraz pracowników wymaga odpowiedniej higieny oraz dezynfekcji. Jest to podstawa, którą należy bezwzględnie przestrzegać.

Odpowiednia higiena gwarancją bezpieczeństwa

Niewątpliwie największy wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne klientów salonów kosmetycznych ma prawidłowa higiena zarówno ze strony personelu, jak urządzeń, którymi wykonuje się zabiegi. Jako że większość urządzeń wykorzystuje się kilkukrotnie w ciągu dnia przeprowadzając zabiegi u różnych osób, należy je odpowiednio dezynfekować. Po każdym kliencie fotel lub łóżko oraz urządzenie, które ma bezpośredni kontakt ze skórą różnych osób, należy dezynfekować za pomocą specjalnych środków. Takie działanie ma na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii, które mogą się przyczyniać do powstawania chorób lub stanów zapalnych.

W naszej ofercie znajduje się wiele środków, które zapewnią profesjonalną dezynfekcję w salonie kosmetycznym. Do środków pozwalających zachować odpowiednią higienę należą płyny dezynfekujące, mydło i żele antybakteryjne oraz profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych.

Środki bezpieczeństwa

Do środków higieny w salonach kosmetycznych należą nie tylko płyny, mydła oraz kosmetyki odkażające, ale również przedmioty zapewniające ochronę kosmetolog wykonującej zabieg. Są to przede wszystkim jednorazowe rękawiczki, maseczki, okulary ochronne lub przyłbice. Mają na celu zabezpieczenie twarzy kosmetyczki lub lekarza wykonującego zabieg. Podczas manicure piłuje się płytkę paznokcia, a jej resztki mogą unosić się bezpośrednio w kierunku osoby wykonującej manicure, dlatego maseczka będzie niezbędna w celu zachowania higieny. Ponadto, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii bezpośrednio po zabiegu wszelkie opatrunki, waciki oraz gazy muszą zostać niezwłocznie umieszczone w odpowiednim pojemniku utylizacyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium