Jakie preparaty stosować przed i po depilacji?

Jakie preparaty stosować przed i po depilacji?

Większości kobiet zależy na gładkim ciele, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy odsłaniają nogi, pachy i okolice bikini. Codzienne golenie włosków maszynką jest czasochłonne i uciążliwe. Dlatego sporo pań woli je depilować, czyli usuwać wraz z cebulką. Jest na to kilka metod: od depilacji woskiem i pastą cukrową, przez depilator, aż po użycie lasera w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Depilacja woskiem i depilatorem jest przystępna cenowo, można je też wykonać w warunkach domowych. Niestety często podrażniają ona skórę – cebulki włosów umieszczone są w ukrwionych mieszkach włosowych, a po zabiegu pojawiają się zaczerwienienia i delikatne obrzęki. Jak sobie z nimi radzić?

Przygotowanie do depilacji

Aby złagodzić podrażnienia po depilacji, należy przygotować do niej skórę jeszcze przed wykonaniem zabiegu. O ile podczas depilacji woskiem wraz z włoskami ze skóry odklejają się szkodliwe drobnoustroje, o tyle przy używaniu depilatora mogą one być rozprowadzane po powierzchni ciała. Dlatego przed depilacją należy zadbać o higienę, biorąc kąpiel lub prysznic. Ma to jeszcze jeden cel – woda znacząco zmiękczy naskórek, co ułatwi depilatorowi „złapanie” wszystkich, nawet najkrótszych włosków. W przypadku depilacji woskiem, dobrym pomysłem jest wykonanie peelingu na dzień przed zabiegiem. Peeling usunie zrogowaciały naskórek, ale też podniesie włoski, przez co wosk skuteczniej je obklei. W okresach pomiędzy kolejnymi depilacjami warto używać kosmetyków nawilżających i zmiękczających skórę, by była ona bardziej odporna na powstawanie podrażnień.

Pielęgnacja po zabiegu

Pielęgnacja po zabiegu ma na celu nawilżenie skóry i załagodzenie wszystkich podrażnień. Natychmiastową ulgę po depilacji przynosi przyłożenie do danego miejsca kostek lodu, lub okładu chłodzącego. Warto dowiedzieć się, jaki kosmetyk oferuje zaufana hurtownia kosmetyczna – najczęściej są to żele, balsamy i kremy z aloesem, olejkami i alantoiną. Pozwalają one skórze szybko się zregenerować i zniwelować uczucie gorącej skóry. Ważne, by między depilacjami wykonywać peelingi. Dzięki nim skóra pozostanie miękka, a usuwanie twardniejącego naskórka pomoże nowym włoskom przebić się przez skórę i zapobiegnie ich wrastaniu. Wśród dostępnych w hurtowniach kosmetyków znajdziemy też produkty opóźniające odrost nowych włosków. Warto też pamiętać o tym, że depilacji kobiety nie powinny wykonywać wtedy, gdy miesiączkują. Skóra jest wtedy o wiele bardziej wrażliwa zarówno na podrażnienia, jak i na ból.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium