Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej. Ma ona na celu dostarczenie skórze substancji dobieranych indywidualnie do potrzeb. Ampułki do mezoterapii zawierają składniki mające działanie nawilżające, odżywcze i regenerujące. Zabieg może być wykonywany na większości fragmentów ciała. Najczęściej stosuje się go na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i owłosionej skórze głowy.
W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg mezoterapii igłowej?
W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej skóra jest nakłuwana cienką igłą na głębokość 2 do 3 milimetrów. Nakłucia robione są w odstępach od 5 do 10 milimetrów. W trakcie nakłuwania wstrzykiwana jest substancja aktywna. Może być to kwas hialuronowy, witaminy, czy inne dobroczynne substancje. Przed zabiegiem na skórę nakładany jest krem znieczulający.
Istnieje kilka rodzajów mezoterapii. Poza mezoterapią igłową jest również mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa. Wszystkie odmiany zabiegu mają na celu wtłoczenie substancji aktywnych, wgłąb skóry. Rodzaj ampułki do mezoterapii musi dobrać specjalista. Przykładem takich specyfików są preparaty Mesoestetic.
Efekty, które można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej
Substancje zawarte w ampułkach pomagają zwalczać różnego rodzaju mankamenty urody. Mezoterapia przeprowadzana na twarzy niweluje widoczność blizn i zmarszczek. Poza tym służy do nawilżenia i ujędrnienia skóry. Mezoterapia wykonywana na udach, pośladkach czy brzuchu pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem. Z kolei wtłaczanie ampułek w miejsca na skórze głowy objętych łysieniem odżywia skórę głowy i dostarcza cebulkom włosowym substancji potrzebnych do wzrostu.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty, warto powtarzać zabieg minimum 3 razy co dwa tygodnie. Aby utrzymać efekt, należy wykonywać mezoterapię co kilka tygodni.
Mezoterapii nie powinny się poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby chore na cukrzycę, nowotwory i mające infekcje skórne.