Wypełniacze stosowane w gabinetach kosmetycznych

Wypełniacze stosowane w gabinetach kosmetycznych

Czym charakteryzuje się kwas hialuronowy?

W gabinetach kosmetycznych stosowane są trzy rodzaje preparatów. Opierają się one na:

 • Kwasie hialuronowym
 • Hydroksyapatycie wapnia
 • Kwasie L-polimlekowym

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w skórze. Jej podstawowym zadaniem jest odpowiednie wypełnienie tkanki oraz utrzymanie poziomu nawilżenia. Preparaty oparte na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do modelowania twarzy. Tworzą cos na kształt rusztowania, dzięki któremu efekt liftingu utrzymuje się znacznie dłużej. Oprócz modelowania kształtu twarzy kwas hialuronowy stosowany jest do korekty kształtu ust i policzków, niwelowania bruzd oraz odmładzania szyi. Efekty działania kwasu hialuronowego są widoczne przez 6-12 miesięcy. Czas ten jest uzależniony od gęstości preparatu.

 

Czym charakteryzuje się hydroksyapatyt wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia również występuje w naszym organizmie. Jego cząsteczki pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Działanie tego związku możemy podzielić na dwa etapy. Tuż po podaniu można zaobserwować efekt wypełnienia zmarszczek. W trakcie kolejnych miesięcy poprawie ulega także kondycja skóry. Wszystko to spowodowane jest stymulacją produkcji własnego kolagenu. Hydroksyapatyt wapnia jest najczęściej stosowany do:

 • Korekty bruzd nosowo-wargowych
 • Korekty głębokich zmarszczek
 • Poprawy elastyczności skóry dłoni
 • Uwypuklenia zapadniętych policzków

Efekty podania hydroksyapatytu wapnia są widoczne przez 12 miesięcy.

 

Czym charakteryzuje się kwas polimlekowy?

Wypełniacze kosmetyczne na bazie kwasu polimlekowego stosowane są do:

 • Redukcji bruzd w kącikach ust
 • Niwelacji zmarszczek nosowo-wargowych
 • Uwypuklenia zapadniętych policzków, okolicy skroniowej oraz żuchwy

Kwas polimlekowy, występujący naturalnie w naszym organizmie, jest odpowiedzialny za odtwarzanie oraz kompensację zaników tkanki tłuszczowej. Ponadto poprawia kondycję skóry powodując jej ujędrnienie i pogrubienie. Kwas polimlekowy wstrzykuje się głęboko w tkankę podskórną. Stymuluje ją to do odbudowy własnego kolagenu. Efekty stosowania kwasu polimlekowego są widoczne nawet do 2 lat.

 

Który z wypełniaczy jest najlepszy?

To trudne pytanie. Na pewno kwas hialuronowy jest najbardziej uniwersalny. Jest też najczęściej stosowany w gabinetach kosmetycznych. Jego wszechstronność pozwala na wykorzystanie kwasu hialuronowego do:

 • Mezoterapii igłowej
 • Wypełniania zmarszczek, bruzd oraz korekty ust
 • Wolumoterapii czyli poprawy kształtu twarzy

W poszczególnych zabiegach stosuje się kwas hialuronowy o różnej gęstości. Co istotne w przypadku niezadowalających efektów można go po prostu rozpuścić. Hydroksyapatyt wapnia jest stosowany głównie do modelowania twarzy. Co ciekawe jest też wykorzystywany do odmładzania grzbietowej powierzchni dłoni. Związek ten przywraca objętość dokładnie w tych obszarach, które były wcześniej wypełnione w sposób naturalny. Preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia są szczególnie polecane osobom podatnym na alergie. Kwas polimlekowy jest idealny dla osób, które nie oczekują natychmiastowego efektu, ale z drugiej strony chcą, aby efekt zabiegu utrzymał się możliwie długo. Kwas polimlekowy pozwala uzyskać bardzo naturalne efekty zabiegu.

Wypełniacze stosowane w gabinetach kosmetycznych to tak naprawdę związki, które naturalnie występują w naszym organizmie. Ich przemyślane i profesjonalne zastosowanie pozwoli uzyskać oczekiwaną poprawę wyglądu, która może utrzymać się przez długi czas. W kwestii doboru optymalnego rodzaju zabiegu zawsze warto poradzić się doświadczonego specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium