
Jaki jest cel mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa ma przynieść ściśle określone efekty. Wśród nich warto wymienić:
- Redukcję zmarszczek
- Odmłodzenie skóry
- Zmniejszenie przebarwień
- Spłycenie blizn i rozstępów
- Ujędrnienie skóry
- Likwidację cellulitu
- Zapobieganie łysieniu
- Poprawę kondycji skóry
Aby uzyskać oczekiwany efekt kluczowy jest właściwy dobór rollerów, które odgrywają główną rolę w zabiegu mezoterapii mikroigłowej.
Jak działają rollery?
Rollery używane do mezoterapii mogą posiadać igły o różnej długości. Zazwyczaj podczas zabiegów na twarz stosowane są igły o długości 0,25-0,5 mm. Najkrótsze igły stosuje się do skóry wrażliwej oraz w zabiegach obejmujących obszar pod oczami oraz na skórę głowy. Igły o długości 0,5 mm są wykorzystywane podczas zabiegów na twarz i ciało. Igły o długości powyżej 0,5 mm stosowane są wyłącznie w zabiegach na ciało.
Osoby poddające się zabiegowi mezoterapii po raz pierwszy powinny zastosować igły o długości 0,25 mm. To pozwala kontrolować efekty zabiegu i przygotowuje skórę do zastosowania dłuższych igieł. Rollery z igłami o długości 1 mm są wykorzystywane wyłącznie przez profesjonalistów. Jako, że nowy kolagen formuje się na głębokości 0,5-0,6 mm w zupełności wystarczy zastosowanie igieł o takiej właśnie długości.
Przed rozpoczęciem zabiegu należy wykonać demakijaż i umyć twarz. Bezpośrednio przed zabiegiem można wykonać delikatny peeling. Bardzo ważna jest także dezynfekcja skóry oraz samego rollera z igłami. Najlepsze i najbardziej trwałe igły wykonywane są z tytanu. Każda z partii twarzy jest rollowana 5-krotnie w jednym kierunku. Należy przy tym omijać skórę powiek i ust. Nie należy zbyt mocno dociskać igieł.
Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Utworzone przez igły mikrokanaliki zamykają się do godziny. W tym czasie należy bardzo uważać na skórę. Podczas wykonywania zabiegu igłami dłuższymi niż 0,5 mm mogą pojawić się kropelki krwi. Przez 2 dni po zabiegu należy zrezygnować z opalania oraz nakładania makijażu. Można stosować jedynie kremy przeciwsłoneczne z filtrem dla ochrony.
Jak często można używać rollerów?
Częstotliwość wykonywania mezoterapii mikroigłowej zależy przede wszystkim od długości igieł użytych do ostatniego zabiegu. W przypadku igieł 0,25 mm zabieg można powtarzać co 2 dni. Dla igieł 0,5 mm zabieg można wykonywać raz w tygodniu. W przypadku igieł o długości 1 mm zabieg powtarza się po 2-3 tygodniach. Igieł o długości powyżej 1 mm nie można stosować częściej niż co 6-8 tygodni.
Właściwie dobrany roller do mezoterapii może przynieść satysfakcjonujące efekty zabiegu. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości zestaw, który będzie posiadał tytanowe igły o różnej długości. To pozwoli dopasować roller do indywidualnych potrzeb oraz partii ciała poddawanej mezoterapii mikroigłowej.