Odmładzający masaż twarzy w kilku prostych krokach

Odmładzający masaż twarzy w kilku prostych krokach

Siła dotyku jest znana od wieków. Wykorzystywana jest między innymi w różnych technikach (np. masaże i akupresura) przez tradycyjną medycynę wschodu. Odpowiedni nacisk połączony z ruchem wykonywany naszymi palcami na wybranych obszarach ciała ma zbawienny wpływ na naszą kondycję oraz zdrowie. Masaż wpływa też rewelacyjnie na wygląd naszej skóry, która dzięki niemu staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej elastyczna. W dzisiejszym wpisie opiszemy krok po kroku, jak własnoręcznie wykonywać w domu prosty masaż twarzy o właściwościach odmładzających!


Jakie są zalety masażu wykonywanego dłońmi?


Masaż twarzy wykonywany dłońmi jest niezwykle tanią i skuteczną metodą na odmłodzenie jej wyglądu. Ruchy palców doskonale pobudzają krążenie krwi i limfy, co bezpośrednio wpływa na oczyszczenie jej z trujących toksyn, a także stymuluje procesy regeneracyjne. Skóra, którą będziemy regularnie masować kilka razy w tygodniu, będzie dogłębnie dotleniona i odżywiona. Aby cieszyć się piękną, gładką i świeżą skórą twarzy, wystarczy poświęcić około 5 do 10 minut 3 do 4 razy w tygodniu na odmładzający masaż, który w szczegółach opiszemy poniżej. Jeżeli zależy Ci na młodym wyglądzie, a nie chcesz korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, postaraj się wygospodarować trochę czasu na jej efektywną pielęgnację!


Jak wykonać odmładzający masaż twarzy?


Do wykonania odmładzającego masażu potrzebne będą odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które możesz kupić w naszym sklepie internetowym. Oto dokładna instrukcja takiego masażu:


1. Nałóż na skórę twarzy olejek do masażu albo specjalne serum o działaniu przeciwzmarszczkowym. Kosmetyki te sprawią, że będzie ona śliska, a jednocześnie dostarczą jej niezbędnych do zachowania zdrowia składników odżywczych.


2. Złączonymi palcami masuj policzki. Wykonuj nimi ruchy w górę i w dół, delikatnie przyciskając je do skóry. Dotyk powinien być na tyle silny, aby pobudzić krążenie.


3. Złączonym palcem środkowym i serdecznym wykonuj okrężne ruchy wokół oczu. Zacznij zataczać nimi kółka od środka czoła do skroni, a następnie w kierunku nosa.


4. Skup się na czole. Masuj je, wykonując energiczne ruchy czubkami palców, zaczynając od jego środka, a kończąc na bokach. 


5. Wymasuj miejsce między brwiami, w którym najczęściej powstaje wyraźna zmarszczka mimiczna.


6. Teraz masuj opuszkami palców linię żuchwy. 


7. Zegnij palce wskazujące i środkową częścią masuj pociągłymi ruchami okolice żuchwy. Wykonuj ruchy od brody do skroni.


8. Teraz czas na usta. Złącz palec środkowy i serdeczny i zataczaj nimi kręgi wokół ust.


9. Jednym palcem wymasuj punkty znajdujące się przy kącikach ust – staraj się, aby ruchy były skierowane w górę tak, jakbyś chciała je podnieść.


10. Delikatnie wszystkimi opuszkami palców masuj czoło od środka w kierunku skroni, a następnie resztę twarzy od nosa w kierunku uszu. Na koniec wymasuj nimi szyję, zaczynając od linii żuchwy i powoli schodząc w dół.


11. Na koniec dokładnie umyj twarz albo pozostaw na niej olejek lub serum aż do całkowitego wchłonięcia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium