Roller do mezoterapii to urządzenie do wykonywania w domu zabiegu, stanowiącego alternatywę dla mezoterapii igłowej przeprowadzanej w gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Wyróżnia się kilka rodzajów rollerów, m.in. z kamieni naturalnych takich jak kwarc i jadeit, jednak najlepsze efekty można osiągnąć, stosując tak zwane mezorollery. Można stosować je zależnie od długości mikroigieł – w przypadku najkrótszych co 2 dni, a te z dłuższymi igłami, co 3 tygodnie.
Czym są mezorollery?
Mezoroller, nazywany również dermarollerem to małe urządzenie składające się z rączki i obrotowego wałka pokrytego igłami ze stali nierdzewnej lub tytanu. Urządzeniem wykonuje się mikronakłucia, dzięki czemu skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. W sprzedaży można znaleźć rollery do mezoterapii mające mikroigły o długości od 0,3 mm do 1,5 mm, a ich dobór zależy od oczekiwanych efektów. Podczas zabiegu wybiera się również serum o pożądanych właściwościach, którego składniki odżywcze wchłaniają się lepiej dzięki mezorollerowi. Rollery do mezoterapii należy stosować z nietłustymi preparatami.
Jakie efekty daje roller kosmetyczny?
Rollery pobudzają mikrokrążenie oraz stymulują fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Dzięki temu poprawiają strukturę skóry, rewitalizują ją i ujędrniają. Mogą być stosowane m.in. przez osoby, którym zależy na spłyceniu zmarszczek. Są również pomocne w likwidacji przebarwień, złuszczaniu naskórka i przygotowywaniu cery do przyjęcia składników odżywczych. Efektem długotrwałego stosowana mezzorollerów jest pogrubienie ścian naczyń krwionośnych. Mezorollery mogą być stosowane nie tylko na twarz i szyję, ale również na dekolt oraz obszary skóry dotknięte celluitem.