Igły do mezoterapii igłowej – rodzaje

Igły do mezoterapii igłowej – rodzaje

Mezoterapia jest zabiegiem, polegającym na dostarczaniu do organizmu, za pomocą igieł, substancji leczniczych, które regenerują i odżywiają skórę.

W trakcie mezoterapii skórę nakłuwa się na głębokość około 3 mm w odstępach 5-10 mm.

Zabieg pomaga uporać się ze zmarszczkami, przebarwieniami i trądzikiem. Usuwa  rozstępy, cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jakie rodzaje igieł do mezoterapii igłowej można wyróżnić?

Igły do mezoterapii z użyciem kwasu hialuronowego

W trakcie mezoterapii wykorzystuje się kwas hialuronowy. Do jego wstrzykiwania służą specjalne igły.

Sterylizowane są tlenkiem etylenu.

Nietoksyczne, mają zastosowanie do strzykawek z końcówką Luer Lock.

Tego typu igły, podobnie jak pozostałe, przeznaczone do mezoterapii, ostrzone są w procesie produkcji. Pozwala to na dokładną penetrację oraz bezbolesność wkłucia.

Czym są igły techniczne?

Igły techniczne natomiast służą do pobierania produktu w trakcie zabiegu mezoterapii igłowej. Są całkowicie bezpieczne.

Kartridże do mezoterapii, czyli co?

Akcesorium do mezoterapii, w których zgromadzone jest kilka igieł, nosi nazwę kartridża.

Jego zaletą jest zgromadzenie paru igieł na jednej powierzchni. Dzięki temu za jednym razem do skóry pacjentki przedostaje się większa ilość substancji odżywczych

Kolejną zaletą kartridżu jest możliwość dostosowywania długości igieł za pomocą pierścienia regulacji. Zabieg z użyciem kartridżu jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Czym charakteryzują się igły meso-relle?

Kolejnym rodzajem igieł do mezoterapii są końcówki meso-relle.

Zapewniają one złagodzenie odczuć bólowych oraz krwawienia. Ślady po wkłuciach są mniejsze, przy jednoczesnej głębokiej penetracji skóry.

Dzięki nim możliwe jest łatwe wprowadzanie nawet bardzo gęstych preparatów.

Idealnie nadają się do stosowana w czasie aplikowania nieusieciowanego kwasu hialuronowego i wypełniania kurzych łapek. Igły te są najczęściej wybierane do zabiegów na skórę dekoltu oraz szyi.

Zastosowanie odpowiedniej igły do mezoterapii to połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest wybranie koktajli, w zależności od pożądanego efektu. W naszej hurtowni, oprócz igieł, zaopatrzyć można się między innymi w ampułki z kofeiną, uelastyczniającą i ujędrniająca skórę lub z krzemionką, stosowaną w celu wypłycania drobnych zmarszczek oraz redukcji cellulitu.

Różne rodzaje igieł do mezoterapii służą zatem różnym celom. W połączeniu z odpowiednim koktajlem zabieg mezoterapii daje oszałamiający efekt. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium